Przejdź do treści

Masaż Lomi Lomi

 • przez

Masaż Lomi Lomi to tradycyjny masaż hawajski, wywodzący się z pradawnych rytuałów i praktyk duchowych. Jest znany ze swojego płynnego, tanecznego ruchu, który ma na celu przywrócenie harmonii ciała, umysłu i ducha. Nazwa „Lomi Lomi” oznacza „masować, pocierać, ugniatać”, co podkreśla technikę, która jest głęboko relaksująca i uzdrawiająca.

Charakterystyka masażu Lomi Lomi:

 1. Techniki i ruchy: Masaż Lomi Lomi charakteryzuje się długimi, płynącymi ruchami przypominającymi taniec. Masażyści używają nie tylko dłoni, ale także przedramion i łokci. Ruchy są rytmiczne i płynne, co pomaga w głębokim relaksie i uwalnianiu napięć.

 2. Olejki i muzyka: Często używa się dużej ilości olejków, co umożliwia płynne ruchy po skórze. Masażowi towarzyszy także relaksująca muzyka, która pomaga wprowadzić odbiorcę w stan głębokiego odprężenia.

 3. Holistyczne podejście: Lomi Lomi koncentruje się nie tylko na ciele fizycznym, ale także na zdrowiu emocjonalnym i duchowym. Masażysta pracuje z intencją miłości i uzdrowienia, co jest integralną częścią tej praktyki.

Odmiany masażu Lomi Lomi:

 1. Lomi Lomi Nui: Jest to najbardziej znana odmiana masażu Lomi Lomi, charakteryzująca się długimi, płynącymi ruchami mającymi na celu przywrócenie harmonii w ciele. Rytm masażu jest synchronizowany z oddechem masowanego, co pomaga w osiągnięciu głębokiego relaksu.

 2. Kahuna Bodywork: Ta odmiana masażu pochodzi od hawajskich szamanów (Kahuna). Jest bardziej rytualna i duchowa, z większym naciskiem na uzdrawianie energetyczne i duchowe. Wykorzystuje techniki oddechowe, modlitwy i śpiewy, aby wzmocnić efekt terapeutyczny.

 3. Lomi Lomi 'Ili’ili: W tej wersji masażu używa się gorących kamieni, które są integralną częścią masażu. Kamienie te są używane do głębokiego masażu tkanek oraz do przekazywania ciepła, co dodatkowo relaksuje mięśnie i pomaga w redukcji stresu.

 4. Lomi Lomi Hula: Ta odmiana łączy elementy masażu z tradycyjnym tańcem hula. Masażysta wykonuje ruchy taneczne harmonizujące z rytmem masażu, co dodatkowo wzmacnia efekt relaksacyjny i uzdrawiający.

 5. Lomi Lomi Akamana: Akamana oznacza „nieprzerwaną siłę” lub „potężną moc”, co podkreśla głębokie terapeutyczne właściwości tego masażu. Lomi Lomi Akamana koncentruje się na bardziej intensywnych technikach, które mają na celu odblokowanie głębokich napięć i uwolnienie zablokowanej energii w ciele. Masażysta używa silniejszych nacisków i bardziej energicznych ruchów, aby dotrzeć do głębszych warstw mięśni i tkanek.

Korzyści z masażu Lomi Lomi:

 • Głęboki relaks i redukcja stresu
 • Uwolnienie napięć mięśniowych
 • Poprawa krążenia krwi i limfy
 • Harmonizacja ciała, umysłu i ducha
 • Zwiększenie świadomości ciała i emocji

Masaż Lomi Lomi jest nie tylko techniką masażu, ale także formą sztuki, która celebruje życie i zdrowie w sposób holistyczny. Jego różnorodne odmiany oferują unikalne doświadczenia, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zapraszamy do skorzystania z masażu Lomi Lomi, aby doświadczyć głębokiego relaksu i harmonii, jaką może przynieść ta tradycyjna hawajska praktyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *